بیمه درمان

بیمه درمان

ارزشمندترین دارایی هر انسان سلامتی جسم و جان او است. اما هیچ تضمینی مبنی بر تامین سلامت انسان در آینده وجود ندارد. از آنجائیکه افزایش روز افزون هزینه های درمان همواره یکی از نگرانی های جدی افراد بوده، لذا جهت آمادگی انسانها در مواجهه با مشکلات اقتصادی که در اثر بیماری های گوناگون اتفاق می افتد می باید تدابیر مناسبی در نظر گرفت. یکی از این راه‌ها تامین پوشش بیمه درمان می باشد.

Health_insurance_1

چرا بیمه درمان، چرا بیمه پارسیان؟

به هنگام بروز بیماری، نگرانی از دست دادن سلامت بیمار به اندازه کافی برای خود بیمار و اطرافیان وی آزار دهنده است. از طرف دیگر تامین هزینه‌های بستری و اعمال جراحی در بیمارستان‌ها، فشار مالی فراوانی را به آنان وارد می‌نماید. شرکت بیمه پارسیان ضمن آگاهی از نگرانی بیمه شدگان با ارائه پوشش بیمه درمان تلاش نموده تا حداقل، دغدغه هزینه های درمان را از دوش بیماران و خانواده های ایشان بردارد. بیمه پارسیان در حال حاضر و در سراسر کشور با بیش از ۹۹۱ مرکز درمانی شامل بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز تصویر برداری قرارداد همکاری داشته و بیمه شدگان با ارائه معرفینامه از شرکت بیمه پارسیان می توانند از خدمات این مراکز بهره مند شوند. بدیهی است بیمه شدگان در انتخاب هر یک از بیمارستانهای کشور آزاد بوده و می توانند مستقیماً به هر بیمارستانی که تمایل دارند، مراجعه کرده و پس از تسویه حساب و پرداخت هزینه های درمانی خود، مدارک پزشکی و صورتحسابهای مربوطه را به شرکت بیمه پارسیان تحویل داده، و هزینه های درمانی پرداخت شده را طبق شرایط بیمه نامه دریافت دارند.

بیمه درمان گروهی

فراهم‌سازی سلامتی کارکنان و خانواده‌های آنان و نیز تامین آرامش ایشان در هنگام بروز بیماری، موضوعی است که هر سازمان پیشرو آن را بر خود فرض می‌داند. بر همین مبنا است که سازمان‌ها تلاش می‌کنند با تامین پوشش‌های درمانی برای کارکنان خود، آرامش خاطر را برای آنان فراهم سازند.
سازمان‌ها بر اساس قانون، موظفند پوشش درمانی صندوق‌های بازنشستگی را برای کارکنان خود فراهم نمایند، اما جبران هزینه های درمان توسط این صندوق‌ها کافی نمی‌باشد زیرا آنها طبق تعرفه‌های خود اقدام به جبران هزینه‌های درمان می‌کنند. بنابراین به منظور جبران مابه‌التفاوت هزینه درمان تا سقف هزینه‌های درمانی به صورت آزاد، طرح بیمه درمان تکمیلی از سوی شرکت بیمه پارسیان ارائه شده است.

Health_insurance_3

بیمه پارسیان ضمن آرزوی زندگی توام با سلامتی و به‌دور از بیماری‌ها و حوادث، با فراهم‌سازی پوشش‌های درمان تکمیلی برای کارکنان موسسات و سازمان‌ها در سراسر کشور، بر این امید است که بتواند آرامش را در لحظه‌های دشوار بیماری به آنان و خانواده‌هایشان هدیه نماید. هم‌چنین با ارائه تخفیفات گروهی به سازمان‌های با تعداد کارکنان بیش از ۱۰۰۰ نفر، این شرکت تلاش نموده تا استفاده از قراردادهای درمان تکمیلی را برای این سازمان‌ها مقرون به صرفه‌تر سازد. بیمه پارسیان در قبال قرارداد بیمه درمان تکمیلی با سازمان‌ها، تامین موارد زیر را برای افراد تحت پوشش این قرارداد تعهد می‌نماید:

 • جبران هزینه‌های درمان به شرط بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود (با بیش از ۶ ساعت بستری)،دیسک ستون فقرات،شیمی درمانی به شرط بستری بیمه شده، رادیوتراپی،گامانایف آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ‌شکن.
 • جبران هزینه‌های جراحی مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (به استثناء دیسک ستون فقرات)،گامانایف، قلب، پیوند کلیه، مغز و استخوان و پیوند ریه و کبد حداکثر تا دو برابر تعهد بیمارستانی.
 • هزینه‌های زایمان طبیعی و سزارین.
 • جبران هزینه‌های سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن‌ و‌ سی‌تی‌اسکن، انواع آندوسکوپی، ام‌ آر‌ آی، اکوکاردیوگرافی، استرس‌اکو،‌ دانسیتومتری.
 • جبران هزینه‌های مربوط به تست ورزش،‌تست آلرژی،‌ تست تنفسی، نوار عضله، نوار مغز، نوار عصب و نوار مثانه، آنژیوگرافی چشم، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و هولتر مانیتورینگ قلب.
 • اعمال مجاز سرپایی شامل: شکستگی‌ها، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون، لیپوم، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی.
 • جبران هزینه‌های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم به میزان ۳ دیوپتر و بیشتر برای هر چشم.
 • هزینه آمبولانس (داخل و بین شهری) و سایر فوریت‌های پزشکی در صورتیکه نهایتاً منجر به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان گردد.
 • جبران هزینه های خدمات آزمایشگاهی شامل آزمایشهای تشخیص پزشکی،‌ پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشکی،‌ انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی.
 • جبران هزینه های نازائی و ناباروری شامل اعمال جراحی مرتبط، IUI،‌GIFT،‌ZIFT ،‌ITSC‌، میکرو اینجکشن و IVF.
 • جبران هزینه های مربوط به خرید عینک طبی و لنز تماسی طبی.
 • جبران هزینه های مربوط به خرید سمعک.
 • جبران هزینه های مربوط به دندانپزشکی شامل خدمات (‌کشیدن،‌ پرکردن، جرم‌گیری، بروساژ، ترمیم، درمان ریشه و روکش)
 • جبران هزینه های مربوط به دارو و ویزیت (‌مازاد بر سهم بیمه گر اول)و خدمات اورژانس در موارد غیر بستری .
 • جبران هزینه های مربوط به اعضای طبیعی بدن (جهت گروههای بالای ۱۰۰۰ نفر).

نحوه محاسبه هزینه درمان :

هزینه های درمانی با توجه به تعهدات ارائه شده توسط بیمه گر در هر بیمه نامه و با کسر فرانشیز مندرج در قرارداد و بر اساس اعمال تعرفه مورد عمل بیمه گر قابل پرداخت خواهد بود .

الف ) خدمات تشخیصی:

مانند: سونوگرافی ، اسکن ، آندوسکوپی ، تست ورزش نوارعصب عضله

 1.  اصل فاکتور یا صورتحساب ( کپی برابر اصل یا المثنی غیر قابل پرداخت است )
 2. دستور پزشک معالج ( در صورتیکه بیمه شده از دفترچه بیمه استفاده نکرده باشد )
 3. کپی گزارش ( جواب )‌سونوگرافی ، MRI ،آندوسکوپی و. . .

ب) جراحی های مجاز سرپائی ، لیزرتراپی و شکستگی ها :

 1.  اصل گواهی پزشک مبنی برنوع صدمه محل آن نوع درمان انجام شده و مبلغ پرداخت شده با ذکرنام بیمار و تاریخ مراجعه
 2. عکس رادیو گرافی در مورد شکستگی ها

ج) هزینه های بیمارستانی :

 الف ) بیمارستانهای خصوصی

 • اصل صورتحساب بیمارستان با مهروامضاء حسابداری (مالی) وگواهی مبلغ پرداخت شده توسط بیمار
 • اصل کلیه مدارک بیمارستانی مانندشرح عمل جراحی ،گواهی بیهوشی ،گواهی ویزیت ها ،نسخ دارویی آزمایشگاه و…(درصورتیکه بیمه شده به بیمارستان طرف قرارداد با بیمه گراول مراجعه کرده باشد به عبارت دیگرازدفترچه بیمه خودبرای بستری استفاده کرده باشد کپی برابراصل این مدارک قابل قبول می باشد)

 ب ) بیمارستانهای دولتی

 • اصل صورتحساب بیمارستان ممهور به مهرحسابداری وگواهی مبلغ پرداختی توسط بیمار
 • کپی خلاصه پرونده یا شرح عمل

تبصره : در صورتیکه بیمه شده به بیمارستانهای خصوصی غیر طرف قرارداد با سازمانهای بیمه گر پایه مراجعه کرده و تمایل داشته باشد سهم این سازمانها (تامین اجتماعی ، خدمات درمانی ، ارتش) را دریافت کند ابتدا باید مدارک بیمارستانی را به سازمانهای ذکر شده ارائه داده درنهایت کپی برابر اصل مدارک به همراه کپی چک صادر شده رابه این شرکت ارسال نماید . بدیهی است درصورت ارسال مدارک بیمارستانی به این شرکت و صدور چک بازپس گرفتن مدارک جهت ارائه به سازمانهای بیمه گرپایه امکان پذیرنمی باشد.

مدارک لازم جهت صدور معرفی نامه بیمارستانی جهت بیمه شدگان :

 1. معرفی نامه شرکت بیمه گذار مبنی بر اشتغال بیمه شد
 2. نسخه پزشک متخصص مبنی بر بستری شدن در بیمارستانهای طرف قرارداد با ذکر علت بستری
 3. کپی کارت درمان تکمیلی و دفترچه بیمه
 4. کپی صفحه اول و دوم شناسنامه (فقط جهت هزینه زایمان)

بیمه درمان مسافرین خارج از کشور

شرکت بیمه پارسیان به منظور آرامش خاطر هموطنانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند با استفاده از شبکه بین‌المللی امدادرسان بیمه‌نامه مسافرین خارج از کشور را با پوشش های مناسب برای شما ارائه می‌کند. این بیمه‌نامه به استفاده‌کنندگان از آن امکان می‌دهد تا با خیالی آسوده مراحل مختلف سفر خود را به انجام رسانده و در ارتباط با حوادثی که ممکن است در طول سفر پیش آید و پوشش‌های معمول داخل کشور پاسخگوی آنها نیستند نگرانی نداشته باشند. اهمیت این بیمه‌نامه آن جا بیشتر می‌شود که در برخی از کشورها از جمله کشورهای حوزه شینگن، برخورداری از این بیمه‌نامه برای مسافرت به آنها اجباری است.

Health_insurance_2

حق بیمه بیمه‌نامه درمان مسافرین خارج از کشور، بر اساس مدت و مقصد سفر و سن بیمه شده تعیین می‌گردد. استفاده از خدمات این بیمه نامه از زمان ورود فرد به کشور مقصد به شرح مندرج در بیمه نامه امکان پذیر خواهد بود و در صورت نیاز به استفاده از خدمات آن در خارج از کشور کافی است تا با شماره تلفن مندرج در بیمه نامه تماس حاصل نموده و نام، شماره بیمه‌نامه و شماره گذرنامه خود را اعلام نمایید.
شما با خرید بیمه نامه درمان مسافرتی بیمه پارسیان تحت پوشش موارد ذیل خواهید بود:

 • پرداخت هزینه‌های درمانی شامل هزینه‌های بستری در بیمارستان، جراحی، معاینات پزشکی و دارو، ناشی از حوادث و بیماری‌هایی که در طول مسافرت بروز نماید تا سقف مندرج در بیمه‌نامه
 • پرداخت هزینه‌های فوریت‌های دندانپزشکی شامل معالجه دندان‌درد،‌ درمان عفونت و کشیدن دندان.
 • پذیرش و انتقال پزشکی به نزدیکترین بیمارستان و یا بازگرداندن بیمار به ایران تحت نظارت پزشکی.
 • پرداخت هزینه‌های دعاوی حقوقی ناشی از حوادث رانندگی تا سقف مندرج در بیمه نامه
 • پرداخت هزینه های حمل و نقل ، اقامت در هتل و غذا به شرط ارائه نسخه اصلی صورتحساب های مربوطه در صورت تاخیر در حرکت وسیله نقلیه مورد استفاده شما
 • پرداخت کمک هزینه خرید ملزومات اساسی تا مبلغ مندرج در بیمه نامه در صورت تاخیر در ورود بار همراه مسافر
 • پرداخت هزینه‌های ناشی از مفقودی بار،‌ علاوه بر خسارتی که حامل ملزم به پرداخت آن است
 • پرداخت کمک هزینه تهیه گذرنامه ، گواهی‌نامه رانندگی در صورت مفقودی آنها
 • بازگرداندن اعضای خانواده به کشور در صورت بروز حادثه برای بیمه شده
 • کمک هزینه سفر اضطراری یکی از اعضای خانواده برای همراهی بیمار
 • بازگرداندن جسد متوفی (بیمه شده) به ایران در صورت فوت بیمه‌شده در طول مسافرت.
 • برخورداری از تخفیفات ویژه جهت خرید گروهی بیمه‌شدگان با مقصد یکسان
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد (( بیمه پارسیان (نمایندگی جارچی کد 503420) )) محفوظ می باشد.