بیمه عمرو سرمایه گذاری

بیمه عمر و سرمایه گذاری

آیا تا بحال برای تامین مالی ایام بازنشستگی فکر کرده‌اید؟ آیا مایل نیستید علاوه بر حقوق بازنشستگی و پاداشهای پایان خدمت، سرمایه یا مستمری به عنوان مکمل آن داشته باشید؟ برای تامین آتیه فرزندانتان و فراهم آوردن سرمایه‌ای مناسب برای آنان چه برنامه‌ای دارید؟
برای کاهش تبعات ناگوار حوادث و اتفاقات چه برنامه‌ای دارید؟ آیا می‌دانید درمان بیماریهای صعب العلاج چه مخارج سنگینی دارد؟
قطعا بارها به این موضوعات فکر کرده‌اید و معمولا تلاش می‌کنید تا با پس‌انداز مبالغ مختلف، پشتوانه مالی مناسبی برای خود و خانواده فراهم کنید اما همواره نگران آن هستید که با وجود تورم ارزش پس‌اندازها کاهش خواهد یافت. برای حفظ ارزش پس‌اندازهای خود چه راه‌حلی دارید؟
بیمه عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان این امکان را برای شما فراهم آورده است که با پس‌انداز مبالغ اندک، ضمن استفاده از پوشش‌های بیمه‌ای و کاهش تبعات سنگین حوادث و اتفاقات ناگوار زندگی، امکان سرمایه‌گذاری حق‌بیمه‌های پرداختی فراهم گردد تا بدین ترتیب ضمن حفظ قدرت خرید پس‌اندازها، سرمایه‌ای مطمئن و مناسب برای استفاده شما و یا دیگر اعضای خانواده تشکیل گردد.
ضمنا بیمه پارسیان آمادگی خود را جهت مذاکره و ارائه بیمه عمروسرمایه‌گذاری به عنوان محصول ممتاز خود به بصورت جمعی به کارکنان سازمانها اعلام می‌دارد. انعقاد قرارداد بصورت جمعی دارای مزایا و تخفیفات خاصی است که برای اطلاع از این مزایا می‌توانید با واحد عمر انفرادی شرکت بیمه پارسیان و یا نمایندگیهای بیمه پارسیان در سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

Life_insurance_1

بیمه عمروسرمایه‌گذاری چیست؟ 

طرح بیمه عمر و سرمایه گذاری بر گرفته از نوعی بیمه تمام عمر رایج در جهان به نام UNIVERSAL LIFE می باشد که یکی از جامع ترین بیمه نامه های موجود از حیث تنوع پوشش ها و نحوه ارائه ، ترکیبی از یک بیمه عمر و یک اندوخته سرمایه گذاری است که اغلب نیاز های معیشتی یک خانواده را برای مدتی طولانی تامین نموده و نقش بسیار سودمندی در حیات اقتصادی و رفاه اجتماعی فرد و خانواده اش دارد.
بیمه گذار بر پایه نیازهای خود و خانواده، در ابتدا، میزان سرمایه لازم برای پوشش خطر فوت را انتخاب می‌کنید و با توجه به توان مالی خود، مبالغ حق بیمه و نحوه پرداخت آن را برمی‌گزینید. حق بیمه‌های پرداختی پس از کسر حق بیمه لازم برای پوشش فوت و پوششهای اضافی، به اندوخته سرمایه‌گذاری شما افزوده می‌شود.
اندوخته سرمایه‌گذاری با اختصاص نرخ سود علی الحساب انباشته شده و طی سالهای بعد با افزوده شدن حق‌بیمه‌ها و سود آنها افزایش یافته و سرمایه‌ای مناسب و مطمئن برای رفع نیازهای احتمالی و برنامه‌های آینده شما خواهد بود.
در پایان مدت بیمه، موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری و سود آن به اضافه مبالغ اضافی ناشی از تخصیص سود مشارکت در منافع پرداخت می‌شود. در صورت فوت بیمه‌شده در خلال مدت بیمه نیز، سرمایه بیمه‌ای به علاوه موجودی اندوخته سرمایه‌گذاری در هر زمان به بازماندگان یا افراد تعیین شده، پرداخت خواهد شد.
شرکت بیمه پارسیان متعهد می گردد،علاوه بر ارائه پوشش های بیمه ای متنوع (پوشش خطر فوت و برخی پوشش های اضافی)، ضمن سهیم نمودن بیمه گذار در مجموع معاملات بیمه های زندگی، اندوخته سرمایه گذاری مطمئنی را به صورت یکجا یا در قالب یکی از انواع مستمری ، در پایان قرار داد به ذینفع پرداخت نماید.

مشخصات بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری : 

 • بهره‌مندی از پوشش بیمه‌ای از بدو تولد تا ۶۵ سالگی
 • مدت بیمه نامه از حداقل ۵سال تا حداکثر ۷۰ سال
 • تعیین سرمایه فوت از حداقل ۳۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال تا سقف ۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال
 • انعطاف در تعیین مبالغ حق بیمه پرداختی و نحوه پرداخت آن
 • نحوه پرداخت حق‌بیمه: ماهانه، سه‌ماهه، شش‌ماهه، سالانه و یکجا
 • حداقل حق‌بیمه‌های بیمه عمروسرمایه‌گذاری عبارتند از :
ردیف
نوع
حداقل حق بیمه
۱
حق بیمه ماهانه
۳۰۰ هزار ریال
۲
حق بیمه سه‌ماهه
۷۵۰ هزار ریال
۳
حق بیمه شش‌ماهه
۱۲۰۰ هزار ریال
۴
حق بیمه سالانه
۲ میلیون ریال
۵
حق‌بیمه یکجا
۱۰میلیون ریال

همچنین می‌توانید به منظور سرمایه‌گذاری بیشتر، مبلغی را تحت عنوان حق بیمه اولیه در ابتدای هر سال بیمه‌ای علاوه بر حق بیمه منظم بیمه‌نامه، پرداخت نمایید.

میزان حق بیمه و سرمایه بیمه‌ای به انتخاب بیمه گذار می‌تواند:

 • ثابت باقی بماند.
 • برای کاهش اثرات تورمی، سالانه با نرخ منظمی افزایش یابد.
 • در حال حاضر امکان تعیین افزایش منظم سالانه ٪۵، ٪۱۰، ٪۱۵ و٪۲۰ وجود دارد.
 • در طول قرارداد منطبق با شرایط اقتصادی و مالی شما افزایش یا کاهش یابد.
 • تخصیص سود علی الحساب سالانه ۱۶%  بصورت روزشمار به حساب اندوخته برای ۲ سال اول قرارداد، ۱۳% برای ۲ سال دوم و در ادامه بیمه‌نامه تا پایان قرارداد ۱۰% خواهد بود.
 • بهره‌مندی از سود مشارکت در منافع، علاوه بر اعطای سود علی الحساب  به حق‌بیمه‌های شما، ما در شرکت بیمه پارسیان با توان سرمایه‌گذاری بالا و به کارگیری کارشناسان مجرب در این امر شما را در حداقل ٪۸۵ منافع مازاد بر سود تضمینی حاصل از سرمایه‌گذاری های انجام شده سهیم می‌کنیم. لازم به ذکر است، میزان سود قطعی تخصیص یافته به اندوخته بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری پارسیان (با احتساب مشارکت در منافع) در سال های گذشته به ترتیب زیر می باشد.
سال
نرخ سود علی الحساب
نرخ سود قطعی
۱۳۸۸
۱۵٪
۲۴٪
۱۳۸۹
۱۵٪
۲۶٪
۱۳۹۰
۱۵٪
۲۶.۵٪
۱۳۹۱
۱۵٪
۲۶.۷٪
۱۳۹۲
۱۵٪
۲۴٪
۱۳۹۳
۱۵٪
۲۳٪
 • میانگین سود قطعی تخصیص یافته به اندوخته بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری پارسیان طی ۶ سال اخیر,,۱۳۸۸ تا۱۳۹۳ ,, معادل ٪۲۵ بوده است .
 • تخصیص سود تشویقی به حق بیمه ها در صورت پرداخت زودتر از موعد سررسید در بیمه نامه عمروسرمایه گذاری پارسیان، نحوه تخصیص سود
 • روزشمار و براساس تاریخ پرداخت حق بیمه است.
 •  امکان دریافت اندوخته بیمه‌نامه بصورت یکجا و یا در قالب مستمری در پایان قرارداد
 •  عدم جریمه دیر کرد در پرداخت حق بیمه در صورت واریز حق بیمه دیرتر از تاریخ سررسید پرداخت

امکان استفاده از صندوق اندوخته بیمه نامه از انتهای سال دوم قرارداد

 • دریافت وام، بدون ضامن و وثیقه از بیمه پارسیان تا سقف ٪۹۰ ارزش بازخریدی بیمه‌نامه
 • بازپرداخت در دوره زمانی حداکثر۴ساله و با مناسب ترین نرخ بهره
 • کاهش نیافتن ارزش بازخریدی بیمه نامه در صورت دریافت وام
 • تخصیص سود به کل اندوخته بیمه نامه
 • امکان برداشت از صندوق اندوخته
از انتهای سال دوم
از انتهای سال ششم
زمان برداشت از اندوخته
تا ٪۵۰ ارزش اندوخته
تا ٪۹۰ ارزش اندوخته
حداکثر میزان برداشت
 • امکان بازخرید بیمه نامه در هر زمان از مدت بیمه نامه

انواع پوشش های اضافی این بیمه نامه

 • سرمایه فوت در اثر حادثه : در صورت بروز حادثه که منجر به فوت بیمه شده گردد، سرمایه فوت در اثر حادثه پرداخت می گردد.
 • پرداخت هزینه پزشکی در اثر حادثه : در صورت بروز حادثه که منجر به آسیب بیمه شده گردد، هزینه های پزشکی ناشی از حادثه بابت دریافت خدمات درمانی پرداخت می گردد.
 • پوشش اضافی امراض خاص: در صورت بروز بیماری های صعب العلاج که منجر به بستری شدن بیمه شده در بیمارستان گردد ،هزینه های بیمارستانی تا سقف مقرر پرداخت می گردد بیماری های تحت پوشش شامل سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی قلب باز ، سرطان و پیوند اعضای اصلی بدن می باشد.
 • پرداخت مقرری روزانه بستری شدن در مراکز درمانی : درصورت بروز حادثه که منجر به آسیب و بستری شدن بیمه شده در مراکز در مانی مجاز گردد.غرامت روزانه بستری شدن پرداخت می گردد.
 • معافیت از پرداخت هزینه های بیمه نامه : در صورت بروز از کار افتادگی دائم و کامل بیمه شده ، بیمه گذار صرفا از پرداخت هزینه های بیمه نامه معاف خواهد گردید.
 • معافیت از پرداخت کل حق بیمه : در صورت بروز از کار افتادگی دائم و کامل بیمه شده ،بیمه گذار از پرداخت کل حق بیمه متعلقه معاف خواهد گردید.
 • نقص عضو و از کار افتادگی دائم ناشی از حادثه : در صورت بروز نقص عضو یا از کار افتادگی دائم و کامل ناشی از حادثه بیمه شده طی مدت بیمه نامه، بر مبنای در صد از کار افتادگی و متناسب با شرایط و ضوابط اختصاصی این پوشش ، درصدی از سرمایه نقص عضو پرداخت می گردد.
 •  مستمری از کار افتادگی : در صورت بروز از کار افتادگی دائم و کامل بیمه شده مستمری از کار افتادگی ، پرداخت می گردد.
 • پرداخت سرمایه بیکاری در صورت از کار افتادگی دائم و کامل : در صورت بروز از کار افتادگی دائم و کامل بیمه شده ، سرمایه بیکاری پرداخت می گردد.

مزایای منحصربفرد بیمه عمروسرمایه‌گذاری پارسیان 

محاسبه سود به صورت روزشمار 
در این حالت در هر زمان از سال بیمه‌ای که بیمه‌گذار درخواست استفاده از صندوق اندوخته را داشته باشد از قبیل دریافت وام یا برداشت، سود اندوخته سرمایه‌گذاری و پرداختهای در خلال آن سال به صورت روز شمار محاسبه شده و قابل استفاده می‌باشد. لازم به ذکر است که عدم پرداخت سود روز شمار به موجودی اندوخته باعث می‌شود که استفاده‌کنندگان به طور متوسط از ٪۱۰-٪۵ منافع اندوخته محروم گردند که این امر در بیمه‌نامه عمروسرمایه‌گذاری پارسیان پوشش داده شده است.

دریافت سود تشویقی در صورت پرداخت حق‌بیمه زودتر از تاریخ سررسید
مبنای تخصیص سود در این بیمه نامه براساس تاریخ پرداخت حق بیمه بوده نه تاریخ سررسید، بنابراین درصورت پرداخت حق بیمه زودتر از تاریخ سررسید، مبلغ پرداختی به اندوخته اضافه شده و از همان تاریخ مشمول محاسبه سود می گردد. این ویژگی باعث افزایش مبلغ اندوخته و افزایش نفع سرمایه گذاری برای بیمه گذار خواهد شد.

 عدم وجود جریمه دیرکرد در پرداخت حق‌بیمه
در صورتی که حق‌بیمه‌ها دیرتر از سررسید پرداخت گردد، از همان روزی که پرداخت صورت گرفته به حق بیمه سود تعلق خواهد گرفت و جریمه‌ای بابت دیرکرد تعلق نخواهد گرفت. به علاوه تا زمانی که بیمه‌نامه دارای اندوخته است پوششهای فوت و اضافی به قوت خود باقی خواهند بود و بیمه‌گذار می‌تواند اقساط خود را ادامه دهد.

انعطاف پذیری در بیمه نامه
با عنایت به ماهیت بلند مدت بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری،امکان تغییر در شرایط بیمه نامه در ابتدای هر سال بیمه ای در طی مدت قرار داد فراهم می باشد.

عدم تعلیق بیمه‌نامه در صورت تاخیر در پرداخت حق بیمه بشرط داشتن اندوخته
در صورت عدم پرداخت حق بیمه در سررسید تعیین شده ، بیمه گر برای تامین حق بیمه خطر فوت ، حق بیمه پوشش های اضافی (در صورت وجود) و سایر هزینه های بیمه نامه ، معادل آنها  را از اندوخته سرمایه گذاری بیمه نامه کسر می نماید و تا زمانی که اندوخته سرمایه گذاری بیمه نامه برای تامین موارد یاد شده کافی باشد ، پوشش های بیمه نامه به قوت و اعتبار خود باقی است .

پوشش بیمه ای در زمان انتظار صدور بیمه نامه
از لحظه ثبت اطلاعات فرم پیشنهاد عمر انفرادی در سامانه و واریز مبلغ پیش پرداخت حق بیمه به حساب بیمه پارسیان تا لحظه صدور بیمه نامه ، به طور رایگان از ,,پوشش فوت در اثر حادثه,, به میزان٪ ۵۰ سرمایه فوت به عر علت ، مندرج در فرم پیشنهاد تا سقف ۱۵۰ میلیون ریال بر خوردار خواهد بود.

 • برخی از معافیتهای ناشی از خرید این بیمه‌نامه
 • معافیت سرمایه دریافتی از پرداخت مالیات بر درآمد
 • معافیت از قوانین انحصار وراثت
 • مصون بودن سرمایه بیمه از ادعای طلبکاران
 • امکان اطلاع بیمه گذار از وضعیت بیمه نامه های خود از طریق سامانه اینترنتی بیمه های عمر و سرمایه گذاری بصورت انلاین

باشگاه مشتریان :
در طرحهای امتیازی برای دارندگان بیمه های عمر و سرمایه گذاری ، شرکت بیمه پارسیان به منظور کسب رضایت بیمه گذاران اقدام به ارائه سبد بیمه ای از سایر رشته ها با ارائه شرایط ویژه نموده است .

تعهدات بیمه نامه:
سرمایه بیمه نامه : سرمایه ای است که در صورت از دست دادن سرمایه انسانی در طی مدت بیمه نامه و یا حیات وی در پایان مدت بیمه نامه در وجه استفاده کننده(گان) پرداخت می گردد.
سرمایه بیمه فوت : مجموع سرمایه فوت بیمه نامه در هر سال بیمه ای و اندوخته سرمایه گذاری تشکیل شده تا زمان فوت
سرمایه بیمه حیات : عبارت است از اندوخته سرمایه گذاری بیمه نامه در انتهای مدت بیمه نامه

همان طور که می‌دانید پرداخت خسارت یکی از مهم‌ترین موضوع‌ها از نظر مشتریان در صنعت بیمه است. این اهمیت در بیمه‌های عمرانفرادی به جهت ارتباط این بیمه‌نامه‌ها با افراد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است. از آنجایی‌که پرداخت به موقع و صحیح خسارت مستلزم داشتن اطلاعات و مدارک کامل است، در صورت وقوع هر یک از خسارت‌های مشمول بیمه‌نامه باید نسبت به اعلام به موقع و ارسال تمامی مدارک مورد نیاز اقدامات لازم صورت پذیرد. لازم به ذکر است برای پرداخت خسارت ، مراتب با ذکر علت حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ وقوع خسارت، کتبا به اطلاع بیمه‌گر برسد. در هر حالت کپی برابر اصل شناسنامه،کارت ملی و شماره شبای بانکی استفاده‌کنندگان از منافع برای پرداخت خسارت الزامی می‌باشد. مدارک لازم جهت تشکیل پرونده خسارت برای پوشش‌های مختلف به شرح ذیل می‌باشد.

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده و پرداخت خسارت

 1. فوت در اثر بیماری:
  1. اصل بیمه‌نامه و سایر ملحقات آن
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی (دارای تاریخ وفات و مهر باطل شد)
  4. مدارک مرتبط با فوت شامل: کپی برابر اصل گواهی فوت ،‌ کپی برابر اصل گواهی وفات (خلاصه رونوشت وفات)
  5. کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی مرتبط با بیماری شامل شرح حال اولیه،‌ شرح فعالیت‌های درمانی (سیر درمان)، خلاصه پرونده، شرح عمل،‌ ‌نسخ دارویی و …
  6. مدارک مرتبط با زمان شروع بیماری شامل اقدامات تشخیصی اولیه،‌ آزمایش‌ها و اسکن‌ها و…
  7. اگر مطابق بیمه‌نامه، بیمه‌شده دارای ذینفع تعیین شده باشد،‌ مبلغ خسارت مطابق درصدهای تعیین شده در وجه آنان پرداخت خواهد شد. در غیر این صورت ارائه گواهی انحصار وراثت الزامی است. در حالتی‌ که مبلغ سرمایه بیش از ۳۰ میلیون ریال باشد، گواهی انحصار وراثت نامحدود و در غیر این صورت گواهی انحصار وراثت محدود باید ارائه گردد.
 2. فوت در اثر حادثه:
  1. اصل بیمه‌نامه و سایر ملحقات آن
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل تمام صفحات شناسنامه باطل شده متوفی (دارای تاریخ وفات و مهر باطل شد)
  4. مدارک مرتبط با فوت شامل: کپی برابر اصل گواهی فوت ،‌ کپی برابر اصل گواهی وفات (خلاصه رونوشت وفات)
  5. کلیه مدارک مرتبط با حادثه شامل: گزارش حادثه نیروی انتظامی،‌ گواهینامه رانندگی (در صورت راننده بودن بیمه‌شده)، کروکی حادثه (‌در صورت تصادف رانندگی)
  6. کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی روز حادثه (در صورت وجود)
  7. اگر مطابق بیمه‌نامه، بیمه‌شده دارای ذینفع تعیین شده باشد،‌ مبلغ خسارت مطابق درصدهای تعیین شده در وجه آنان پرداخت خواهد شد. در غیر این صورت ارائه گواهی انحصار وراثت الزامی است. در حالتی‌ که مبلغ سرمایه بیش از ۳۰ میلیون ریال باشد، گواهی انحصار وراثت نامحدود و در غیر این صورت گواهی انحصار وراثت محدود باید ارائه گردد.
 3. امراض خاص:
  1. اصل بیمه‌نامه و سایر ملحقات آن
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل صفحه اول شناسنامه
  4. کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی مرتبط با بیماری شامل شرح حال اولیه،‌ شرح فعالیت‌های درمانی (سیر درمان)، خلاصه پرونده، شرح عمل،‌ ‌نسخ دارویی و …
  5. مدارک مرتبط با زمان شروع بیماری شامل اقدامات تشخیصی اولیه،‌ آزمایش‌ها و اسکن‌ها و…
  6. اصل صورتحساب‌ها و کلیه فاکتورها یا قبوض صندوق مربوط به پرداخت‌های انجام شده
 4. در صورت بروز نقص عضو یا از کار افتادگی دائم ناشی از حادثه:
  1. اصل بیمه‌نامه و سایر ملحقات آن
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل صفحه اول شناسنامه
  4. گزارش حادثه با تأیید مقامات مسئول
  5. کلیه مدارک مرتبط با حادثه شامل گزارش حادثه نیروی انتظامی، ‌ گواهینامه رانندگی (در صورت راننده بودن بیمه‌شده)، کروکی حادثه (‌در صورت تصادف رانندگی)
  6. مدارک پزشکی روز حادثه
  7. گزارش پزشک معالج مبنی برختم درمان و عوارض به جا مانده دائم
  8. مدارک مورد تایید پزشکی قانونی
 5. معافیت از پرداخت هزینه‌ها در اثر از کارافتادگی دائم و کامل ناشی از حادثه یا بیماری:
  1. اصل بیمه‌نامه و سایر ملحقات آن
  2. کپی برابر اصل کارت ملی
  3. کپی برابر اصل صفحه اول شناسنامه
  4. گزارش حادثه با تأیید مقامات مسئول
  5. کلیه مدارک مرتبط با حادثه شامل گزارش حادثه نیروی انتظامی، ‌ گواهینامه رانندگی (در صورت راننده بودن بیمه‌شده)، کروکی حادثه (‌در صورت تصادف رانندگی)
  6. کپی برابر اصل مدارک پزشکی و بیمارستانی مرتبط با بیماری یا حادثه شامل شرح حال اولیه،‌ شرح فعالیت‌های درمانی (سیر درمان)، خلاصه پرونده، شرح عمل،‌ ‌نسخ دارویی و …
  7. مدارک نشان‌دهنده نقص عضو و از کار افتادگی کلی و دائم بیمه‌شده (عکس یا گرافی‌های روز حادثه)
  8. گزارش پزشک معالج مبنی بر ختم درمان و عوارض به جا مانده دائم.
  9. مدارک مورد تایید پزشکی قانونی (در صورت وجود حادثه)
کلیه حقوق مادی و معنوی نزد (( بیمه پارسیان (نمایندگی جارچی کد 503420) )) محفوظ می باشد.